30.11.2020/15:52

Ikea w sąsiedztwie Musée du Louvre! Sieć poluje na prestiżowe lokalizacje w największych europejskich metropoliach

Należąca do Grupy Ikea spółka Ingka Investments prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia nieruchomości komercyjnych, zlokalizowanych w centrach szeregu dużych europejskich miast. Jak donosi agencja Reuters, w październiku szwedzki detalista sfinalizował pierwszą taką transakcję. Pierwsza pozyskana lokalizacja to Rue de Rivoli w Paryżu

Skauci Ingka Investment, inwestycyjnego ramienia Grupy Ikea, rozjechali się po Europie w poszukiwaniu prestiżowych lokalizacji, w których znajdują się nieruchomości komercyjne, nadające się do adaptacji pod śródmiejskie sklepy największej sieci meblowej świata. Pierwsza umowa najmu została podpisana w Paryżu, przy ulicy Rue de Rivoli – relacjonuje Reuters. Aby unaocznić, jak prestiżowa jest to lokalizacja, warto przypomnieć, że przy tej samej ulicy mieści się słynne Musée du Louvre.

Jak powiedział dyrektor zarządzający Ingka Investments, Krister Mattsson, firma energicznie realizuje swoją strategię wchodzenia do centrów metropolii, mimo niepewności rynkowej, związanej z pandemią. Menedżer przyznał, że exodus firm z prestiżowych ulic śródmiejskich nie spowodował spadku cen najmu, ponieważ nieruchomości, jakimi zainteresowana jest Ikea wciąż cieszą się dużym popytem wśród najemców.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 01.12.2020

    To może pójdźmy krok dalej. Zbiory muzeum do blaszaków na przedmieścia, a IKEA do Louvre'u!

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także