03.03.2021/15:13

Anita Ryng nową szefową działu komunikacji i rzeczniczką prasową Ikea w Polsce

Z początkiem 2021 roku Anita Ryng objęła stanowisko dyrektorki ds. Komunikacji w Ikea Retail. Zastąpiła nieobecną czasowo Katarzynę Broniarek.

Anita Ryng dołączyła do Ikea Retail trzy lata temu jako menedżerka ds. Współpracy z Sektorem Publicznym w dziale komunikacji. Od stycznia 2021 pełni funkcję rzeczniczki prasowej Ikea Retail w Polsce oraz dyrektorki ds. Komunikacji, odpowiadając za prowadzenie i rozwijanie strategii komunikacji Ikea w Polsce, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Jak informuje firma w komunikacie w zespole,  wspólnie z Anitą Ryng, współpracować będą nadal Aneta Gil, liderka ds. Komunikacji Zewnętrznej, Katarzyna Mroczkowska, menedżerka ds. Procesów Komunikacyjnych, Maciej Krzyczkowski, menedżer ds. Współpracy z Sektorem Publicznym, Małgorzata Jezierska koordynatorka ds. Komunikacji Komercyjnej i PR Produktu oraz Krzysztof Janiak, koordynator ds. Komunikacji.

Poprzednio Anita Ryng pracowała w sektorze publicznym i zajmowała się m.in. współpracą międzynarodową oraz funduszami unijnymi. Odpowiadała także za wspieranie politycznej i gospodarczej współpracy między Polską i Niderlandami w Ambasadzie RP w Hadze.

Grupa Ingka, największy franczyzobiorca Ikea, w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów i sześćdziesiąt cztery Punkty Odbioru Zamówień (łącznie z Punktami Mobilnymi oraz w sklepach Ikea), które zarządzane są przez Ikea Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 32 sklepy Ikea na 11 rynkach. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością Ikea na polskim rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także