23.05.2018/10:13

Ikea otworzy w warszawskim Blue City pierwszy w Polsce sklep w nowym koncepcie

Sieć Ikea w drugiej połowie roku otworzy swój trzeci sklep w aglomeracji warszawskiej - placówka będzie się mieścić w centrum handlowym Blue City. Sklep różnić się będzie od stardardowej placówki sieci Ikea - działać będzie w mniejszym formacie, dostosowywanym do centrum miasta. Firma zapewnia, że zostaną w nim zastosowane "innowacyjne rozwiązania prezentacji asortymentu, które ułatwią dokonywanie zakupów". Jednocześnie spółka poinformowała o zawieszeniu projektu otwarcia sklepu Ikea w warszawskim Forcie Wola.

- Nasza trzecia lokalizacja w Warszawie to jeden z pierwszych na świecie sklepów IKEA tak blisko centrum miasta – mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. - Jednym z podstawowych założeń strategii na rynku polskim jest zwiększanie dostępności produktów i usług IKEA, tak aby wszyscy Polacy mogli  korzystać z inspirujących rozwiązań dla domu i pięknie, wygodnie mieszkać. Rozwijamy sprzedaż wielokanałową, a teraz będziemy jeszcze bliżej warszawiaków. IKEA w Blue City różnić się będzie od  pozostałych sklepów, będzie na pewno zaskakująca i pełna inspiracji. Wierzę, że jesienią na naszych klientów czeka bardzo wiele miłych niespodzianek – dodaje Anna Pawlak-Kuliga.

IKEA w Blue City zlokalizowana będzie na dwóch piętrach centrum handlowego (poziom O i +1) i zajmie powierzchnię ok. 4800 mkw. Mimo ograniczonej przestrzeni klienci będą mogli poznać pełną ofertę produktów i rozwiązań IKEA, dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych. Ułatwią one klientom dokonywanie zakupów oraz zainspirują ich do kreatywnego i funkcjonalnego urządzania przestrzeni. Na miejscu dostępne do nabycia będą wybrane akcesoria wyposażenia wnętrz, natomiast pozostałe produkty z asortymentu będzie można zamówić on-line – samodzielnie lub z pomocą pracowników.

Na terenie sklepu wydzielona zostanie również przestrzeń IKEA Food w zupełnie nowej odsłonie. Połączony zostanie w niej koncept kawiarni i bistro, oferując między innymi kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe.

Jak zauważa Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City, otwarcie nowego sklepu Ikea w obiekcie będzie „jednym z najważniejszych wydarzeń najbliższej jesieni” dla tego centrum handlowego. - Szczególnie cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować naszym klientom i wszystkim mieszkańcom warszawy najnowszy, unikalny w skali światowej, koncept. To niezwykle ciekawy projekt, wymagający od nas niestandardowego podejścia i podejmowania odważnych, szybkich decyzji, biorąc pod uwagę termin uruchomienia nowego sklepu i skalę przedsięwzięcia – dodaje Reshef.

- Uprzedzając pytania dotyczące otwarcia sklepu IKEA w centrum handlowym Fort Wola, chcielibyśmy poinformować, że ze względu na niezależne od nas, przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowaliśmy się zawiesić ten projekt. Obecnie koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco – dodaje Katarzyna Balashov, rzecznik prasowy IKEA w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ew 24.05.2018

    była już ikea w centrum. Nie sprawdziło się. Bluecity się cieszy bo powierzchni niewynajetej trochę mają

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.