10.08.2018/12:27

Ikea otworzyła pierwszy sklep w Indiach

Szwedzki gigant wkroczył na nowy rynek. Właśnie uruchomił swoją pierwszą placówkę w Indiach. Blisko 30 proc. materiałów do produkcji ma być pozyskiwana lokalnie.

O sprawie pisze portal money.pl. Sklep otwarto w Hitec City, czwartym co do wielkości mieście Indii. Zatrudnienie znajdzie tam ok. 1 tysiąca osób. Sklep zaoferuje ponad 7 tys. produktów. Jak czytamy, ceny mają być niższe niż w innych sklepach Ikei w innych rejonach globu. Szwedzki potentat chce również do 2025 roku pozyskiwać 30 proc. materiałów do produkcji od lokalnych dostawców.

Ikea stworzyła także specjalną grupę ponad 100 osób, która będzie zajmowała się pomaganiem w składaniu mebli. Inną usługą dodatkową będzie połączenie klientów Ikei z innymi usługodawcami za pośrednictwem aplikacji UrbanClap.

Sieć zamierza w ciągu dekady rozszerzyć swoją ekspansję w Indiach. W najbliższych dziesięciu latach planuje otwarcie aż 25 lokali, min. w Mumbaju, Dehli, Kalkucie czy Bangalore.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.