13.12.2016/18:44

IKEA podnosi minimalne stawki do 20 zł brutto za godzinę

Zmiana poziomu wynagrodzeń pracowników w sklepach IKEA Retail. Stawka minimalna wzrośnie z 15 do 20 zł brutto za godzinę. Nowe stawki, obowiązywać będą od stycznia 2017 r.

W IKEA Retail cały system płac ulegnie waloryzacji, w wyniku czego blisko 90 proc. pracowników otrzyma podwyżki. Zmiany związane z poprawą wynagrodzeń są częścią strategii zakładającej stały rozwój i tworzenie IKEA Retail, jako wspaniałego miejsca pracy.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci IKEA „podniesienie poziomów wynagrodzeń nie jest powiązane z indywidualnymi wynikami pracy. To element realizowanej przez IKEA Retail strategii, zakładającej konsekwentne podejmowanie działań zapewniających pracownikom coraz lepsze warunki pracy." - Pracownicy stanowią filar sukcesu IKEA Retail i to oni mają największy wpływ na zadowolenie klientów - mówi Michał Pióro, dyrektor HR, IKEA Retail w Polsce.

IKEA Retail w Polsce zatrudnia prawie 4 tys. osób. Blisko 3 tys. z nich pracuje na pełnych etatach. Obecna minimalna stawka godzinowa obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. i wynosi 15 złotych brutto.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gazu gazu 13.12.2016

    To za to że przekazywali nas do gazu ?? ktoś wie o czym mowa? chyba tak.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.