27.11.2020/20:06

Ikea ponownie otwiera sklepy dla klientów. Podczas zakupów trzeba jednak bardzo uważać

Od soboty, 28 listopada br. sklepy Ikea zostaną otwarte dla klientów. Ponowne uruchomienie sprzedaży stacjonarnej jest możliwe dzięki decyzji rządu, która otwiera także inne gałęzie handlu, przy utrzymaniu dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.

W sklepach Ikea będzie obowiązywał limit klientów (1 klient na 15 mkw.), pojawią się dodatkowe stanowiska do dezynfekcji rąk dostępne w całym sklepie, a najczęściej dotykane przez klientów miejsca oraz powierzchnie wspólne będą dezynfekowane co najmniej co godzinę. Poza tym na terenie każdego sklepu wyznaczone zostaną osoby odpowiedzialne za egzekwowanie przestrzegania zasad sanitarnych przez klientów (DDM - Dystans, Dezynfekcja, Maseczka).

Restauracje w sklepach Ikea pozostaną zamknięte. Dania z kuchni Ikea dostępne będą w dalszym ciągu na wynos. W Sklepikach Szwedzkich można kupić produkty do samodzielnego przygotowania w domu.

Sklep internetowy, usługa “Zamów i Odbierz” oraz gęsta sieć stacjonarnych i mobilnych Punktów Odbioru Zamówień w całej Polsce Ikea może dostarczać produkty klientom w miastach, w których nie ma sklepów Ikea.

Grupa Ingka ma obecnie w Polsce jedenaście sklepów Ikea i sześćdziesiąt Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez Ikea Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 32 sklepy Ikea w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce.

Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa Ikea, jest największym franczyzobiorcą Ikea. Na całym świecie zarządza 378 sklepami w 31 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także