14.09.2016/19:55

Ikea zanotowała 20-proc. wzrost sprzedaży w Polsce

Grupa Ikea szwedzka sieć handlowa specjalizująca się w dystrybucji mebli, artykułów wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego zanotowała (w roku finansowym zakończonym w sierpniu br.) rekordową sprzedaż, która sięgnęła 34,2 mld euro w porównaniu z 31,9 mld euro w roku ubiegłym.

Całkowita sprzedaż grupy Ikea wzrosła o 7,1 proc. (w euro), a sieć otworzyła 12 nowych sklepów. Sprzedaż like-for-like wzrosła o 5 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Wzrost sprzedaży sklepów Ikea był napędzany głównie przez dwa rynki Polskę i Chiny. W Polsce sprzedaż wzrosła o 20 proc., a tym samym nasz kraj stał się najszybciej rosnącym rynkiem sieci Ikea.

Należy przypomnieć, że w 2020 r. szwedzki operator chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 50 mld euro.

Największymi rynkami sieci Ikea są Niemcy, USA i Kanada. Szwedzki operator otworzy w tym roku sklepy na dwóch nowych rynkach - serbskim i indyjskim.

Warto podkreślić, że sprzedaż sklepu internetowego Ikei wzrosła o 30 proc. do 1,4 mld zł. Już wkrótce e-sklep Ikei ma ruszyć także w Polsce. W jego ofercie znajdą się wszystkie towary dostępne w sklepach sieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.