01.06.2021/19:14

IKEA zorganizowała wystawę z okazji 60 lat obecności w Polsce [GALERIA]

IKEA świętuje 60-lecie obecności w Polsce. Z tej okazji sieć zorganizowała okolicznościową wystawę, przybliżającą historię obecności marki w naszym kraju i pokazującą plany na kolejne lata. Wystawa jest czynna od 31 maja 2021 r. na parterze warszawskiej galerii Wola Park.

Firma postanowiła świętować rocznicę wraz z tymi, którzy ją tworzą – klientami, pracownikami, interesariuszami oraz wszystkimi zainteresowanymi jej działalnością. Od 31 maja do 20 czerwca na parterze galerii Wola Park w Warszawie otwarta jest ekspozycja, która przybliża historię IKEA, jej zrównoważony rozwój i plany na przyszły kierunek współpracy z Polską.

Na wystawie tuż obok fotela Strandmon oraz stolika Lack– produkowanych w Polsce, stoi król dróg lat 90. – pomarańczowy Fiat 126p. Zaaranżowana przestrzeń w stylu vintage została stworzona z dostępnych produktów IKEA oraz dodatków, które pochodzą z przeszłości.

W ramach akcji od 17 czerwca dostępna będzie wirtualna część wystawy w formie wideo. Film zostanie zrealizowany we współpracy z twórcą internetowym, blogerem, filmowcem i reżyserem – Martinem Stankiewiczem.

Marka od 60 lat inspiruje Polaków do odpowiedzialnych i świadomych decyzji zakupowych oraz zrównoważonego życia. Mimo że firma pochodzi ze Szwecji, to tworzona jest w dużej mierze w Polsce – obecnie jesteśmy drugim co do wielkości producentem mebli IKEA na świecie. Sprzedaż, otwieranie kolejnych sklepów, zarządzanie centrami handlowymi, a nawet produkcja własnej, zielonej energii – to tylko część działań, jakie przez ostatnie lata IKEA miała okazję prowadzić w kraju nad Wisłą – wspomina sieć.

W Polsce reprezentowane są cztery grupy biznesowe z korzeniami IKEA: Grupa Ingka, Grupa Inter IKEA, Grupa Ikano oraz Grupa Interogo.

Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i 64 Punkty Odbioru Zamówień (łącznie z Punktami Mobilnymi), które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 32 sklepy IKEA na 11 rynkach.

Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

W roku finansowym 2020 ponad 25 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 154 mln wizyt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także