17.05.2020/09:58

Ikea zwalnia pracowników fabryki mebli pod Szczytnem. Przez koronawirusa spadł popyt na wyposażenie

Szwedzka firma poinformowała, że zamierza zwolnić 150 osób z fabryki mebli w Wielbarku koło Szczytna. To efekt spadku zamówień w dobie pandemii koronawirusa.

Temat porusza portal money.pl i dodaje, że Ikea produkuje meble w 43 zakładach w 9 krajach. Połowa produkcji znajduje się w Polsce. W samym tylko Wielbarku pracuje 1600 osób. Teraz prawie 10 proc. z nich będzie musiało odejść.

Firma tłumaczy zwolnienia chęcią utrzymania produkcji w perspektywie długoterminowej. Przekonuje jednocześnie, że zamierza pomóc zwalnianym osobom znaleźć nową pracę lub przekwalifikować się. Dodała jednocześnie, że po okresie zamrożenia gospodarki, powoli zwiększa produkcję.

Jak dodaje portal, branża meblarska jest jedną z najmocniej dotkniętych przez pandemię. Na koniec kwietnia zaległości firm z tego sektora wynosiły 89,5 mln zł - według danych z Krajowego Rejestru Długów.

Więcej na money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.