20.09.2018/09:39

Immofinanz podpisuje nowe umowy leasingowe w Polsce

Austriacki inwestor Immofinanz podpisał od początku  roku umowy najmu w ramach swojego portfela nieruchomości handlowych w Polski na łącznie 7.500 m kw. Podpisane kontrakty dotyczą zarówno nowych najemców, jak i przedłużenia aktualnych najmów. Część „retailową” inwestora w Polsce tworzą parki handlowe STOP SHOP oraz centra handlowe VIVO! wraz z lubelskimi Tarasami Zamkowymi.

Immofinanz posiada aktualnie w Polsce jedenaście nieruchomości handlowych, o łącznej powierzchni ponad 147 tys. m kw., co stanowi 19,3% całkowitego portfela firmy w tym sektorze. W jego skład wchodzą parki handlowe STOP SHOP w Legnicy, Żarach, Świnoujściu, Kętrzynie, Szczytnie, Włocławku i Mławie jak również centra handlowe VIVO! Piła, VIVO! Stalowa Wola, VIVO! Krosno oraz Tarasy Zamkowe.      

Wśród 24 umów, które zostały podpisane w omawianym okresie wyróżnić można między innymi te dla Tarasów Zamkowych z nowymi najemcami, w tym z marką Smyk (ponad 600 mkw.) czy Leopark (prawie 650 mkw.) oraz umowę powiększenia sklepu CCC (aktualnie łącznie ponad 900 m kw.), jak również nową umowę zwiększającą powierzchnię sklepu Martes Sport dla VIVO! Piła (prawie 1.200 mkw.) czy przedłużenie umowy z KIK w STOP SHOP Mława (prawie 500 m kw.) oraz Bytom w VIVO! Stalowa Wola (ponad 100 mkw.).

 - Poziom wynajęcia całego naszego polskiego portfela handlowego kształtuje się aktualnie na poziomie 98,3%. Na tak dobry wynik wpływ ma wiele czynników, w tym dobrze odpasowana oferta do aktualnych oczekiwań najemców, dobre lokalizacje naszych nieruchomości jak również międzynarodowa rozpoznawalność marek VIVO! czy STOP SHOP -  skomentowała Magdalena Kowalewska, country manager operations Poland, Immofinanz. -Naszym zamiarem jest by nadal rozwijać portfel handlowy Immofinanz w Polsce - dodała. 

Co więcej w dwóch obiektach Immofinanz realizuje aktualnie prace deweloperskie związane z ich rozbudową. W przypadku VIVO! Stalowa Wola na powierzchnię 1.750 mkw. wprowadzi się Decathlon. Jego otwarcie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku. Natomiast w drugim kwartale 2019 roku planowane są pierwsze projekcje filmowe kina Helios w VIVO! Piła (ok 1.000 mkw.).

Imofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Firma posiada portfel o wartości około 4,3 mld euro (z wyłączeniem Rosji), obejmujący ponad 220 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w oraz w Warszawie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.