09.08.2016/12:53

Inglot chce sprzedawać w Korei

Inglot – polska firma wytwarzająca kosmetyki kolorowe – wprowadzi swoje produkty na rynek południowokoreański.

Jak wynika z informacji „Gazety Wyborczej”, firma negocjuje obecnie otwarcie salonu w Korei Południowej i liczy, że uda się to zrobić jeszcze z tym roku. Dalekowschodni rynek byłby kolejnym w gronie przeszło 80, gdzie dostępne są produkty Inglota.  

Historia firmy sięga lat 80. ubiegłego wieku, a pierwszą kolorową kolekcję tworzyły lakiery do paznokci. W niedługim czasie pojawiły się cienie do powiek i pomadki do ust. Początkiem międzynarodowej ekspansji był rok 2006 i otwarcie pierwszego franczyzowego salonu w Montrealu w Kanadzie. Dzisiaj produkty firmy są dostępne na sześciu kontynentach. Nowe butiki pojawiają się przy głównych ulicach miast, w najważniejszych sieciach handlowych, jak Sears (Meksyk), Edgars (Południowa Afryka), Sogo (Malezja), a od września 2011 roku również w amerykańskim Macy's.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.