11.07.2019/12:07

Innova Capital kupuje rumuńską sieć sklepów Optical Network

Fundusz private equity Innova Capital przejmie 100 proc. udziałów w spółce Optical Network, która jest dużym graczem na rumuńskim rynku optycznym, gdzie posiada własne sklepy i rozbudowaną sieć dystrybucji.

Założona w 2004 roku Optical Network zajmuje obecnie pierwsze miejsce na rumuńskim rynku optycznym. Firma prowadzi ogólnokrajową sieć 55 sklepów pod dwoma szyldami: OPTIblu, który oferuje produkty premium, oraz Klarmann z tańszą ofertą produktową. Obecnie sieć obejmuje 37 sklepów OPTIblu i 18 sklepów Klarmann.

W ramach swojej działalności detalicznej firma oferuje wysoce zróżnicowany asortyment produktów najwyższej jakości, w tym okulary korekcyjne, soczewki kontaktowe, okulary przeciwsłoneczne i akcesoria do pielęgnacji oczu.

Działalność detaliczna Optical Network jest uzupełniana przez działalność dystrybucyjną opartą na ugruntowanych relacjach z lokalnymi sklepami optycznymi oraz atrakcyjnym portfelu marek i produktów. W ramach wielokanałowego podejścia do klientów firma prowadzi również dwa sklepy internetowe w Rumunii - conga.ro i optiblu.ro.

- Innova będzie realizować plany dalszego rozwoju Optical Network, udoskonalając ofertę produktów i jakość obsługi klienta, a także rozwijając obecną sieć detaliczną i działalność dystrybucyjną. Więcej szczegółowych informacji na temat strategii i przyszłych planów funduszu w tym sektorze zostanie przedstawionych po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgody UOKiK - podaje inwestor w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.