01.12.2020/10:36

InPost czeka na sygnał od Amazona. Dostawy do paczkomatów możliwe w ciągu miesiąca

Od kilku tygodni Amazon realizuje dostawy przesyłek dla klientów z Polski za pośrednictwem InPostu. Dokonujący zakupów w niemieckim serwisie internetowego giganta otrzymują na razie paczki kurierskie, ale niebawem ruszą również dostawy do paczkomatów.

W spółce InPost i w Amazonie wszystko przygotowane jest już pod realizację przesyłek paczkomatowych. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, InPost czeka tylko na sygnał od internetowego giganta, aby dostarczać przesyłki do paczkomatów na masową skalę. Integracje systemów już są zrobione. Usługa może ruszyć nawet w ciągu miesiąca.

Inpost nie udziela informacji na ten temat. Wojciech Kądziołka, rzecznik firmy zapytany o ten sojusz odpowiedział: „nie komentujemy pogłosek o współpracy z Amazonem”.

O możliwości zamawiania zakupów z niemieckiego Amazona do maszyn InPostu pisał w połowie listopada „Puls Bizensu”. Dziennikarze trafili prawdopodobnie na testy usługi.

Na klienckim koncie w niemieckim serwisie Amazon można wybrać teraz tylko dostawę kurierską do Polski pod wskazany adres. Komunikat informuje, że można „odebrać paczki w dogodnie zlokalizowanych punktach samoobsługowych”, a w zakładce przeznaczonej do konfiguracji adresów odbioru przesyłek pojawiła się nawet link „aby dodać punkt odbioru lub Paczkomat, kliknij tutaj”, jednak na razie opcja wyboru paczkomatu jest nieaktywna.

Na współpracę Inpostu z Amazonem w zakresie paczkomatów już przygotowuje się rynek. Reklamowane są narzędzia integrujące obie usługi ecommerce po API. Dzięki tym rozwiązaniom sprzedawcy mogą masowo nadawać paczki, generować etykiety, powiadamiać klienta i automatycznie przekazywać numery przesyłek do Amazona.

Wszystko wskazuje na to, że Amazon wielkimi krokami zbliża się do odpalenia możliwości składania zamówień na polskiej wersji serwisu. Są magazyny, jest w nich towar, są polscy sprzedawcy (współpracujący na razie z niemieckim serwisem), jest polska firma kurierska. Allegro ma się czego bać. Aby uruchomić operacje w Polsce, Amazonowi brakuje już tylko polskiej platformy zakupowej, która zapewne już jest też w przygotowaniu, bo firma rozpoczęła rekrutację do działu pozyskującego polskich sprzedawców.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Doc. Mniodek 01.12.2020

    Co znaczy "k / Łodzi" czy "k / Poznania"? Archaiczny błąd - pisownia, której próżno szukać w jakimkolwiek słowniku.

    Pisze się: "k. Łodzi", "k. Poznania".

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także