27.11.2019/10:07

InPost ma już 6 tys. paczkomatów. Przed świętami uruchamia 100 maszyn tygodniowo

Mijający rok dla spółki InPost upłynął pod znakiem inwestycji i ekspansji. Założona przez Rafała Brzoskę sieć liczy już 6 tys. paczkomatów. W tym roku ruszyło ich blisko 2 tys.

Jak powiedział Rafał Brzoska "Pulsowi Biznesu", przychody z paczkomatów są już większe niż usługi kurierskie, a w tym roku rosną w tmepie przekraczającym 40 proc., dwa razy szybciej niż kurierska konkurencja. Brzoska ocenia, że InPost przekształca się z firmy typowo logistycznej w firmę technologiczną, która dostarcza usługę paczkomatów, stąd m.in. inwestycje w aplikację, dzięki której można odbierać przesyłki bez używania terminala na paczkomacie. 
Spółka w tym roku uruchomiła około 1700 nowych paczkomatów, a w tygodniach przedświątecznych ta ekspansja wyraźnie przyspieszyła - operator uruchamia około 100 urządzeń tygodniowo. Zainwestował też w modernizację istniejących paczkomatów - 2 tys. urządzeń zostało poszerzonych o dodatkowe moduły, dzięki czemu wydajność wzrosła w niektórych lokalizacjach o 100 proc.

W ocenie założyciela InPostu w Polsce jest miejsce na kilka tysięcy dodatkowych urządzeń. Teraz spółka dogęszcza sieć w dużych miastach, ale koncentruje się na mniejszych miejscowościach, a nawet na wsiach, gdzie w ocenie Brzoski fala zakupów internetowych rośnie w lawinowym tempie. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.