20.09.2018/11:00

InPost otrzyma 125 mln euro finansowania od KKR

Kontrolowany przez Advent International InPost zawarł porozumienie z amerykańską firmą inwestycyjną KKR, na mocy którego właściciel sieci paczkomatów ma otrzymać 125 mln euro finansowania w ciągu najbliższych 5,5 lat.

- Dodatkowe finansowanie z KKR – jednej z wiodących firm inwestycyjnych, wraz ze wsparciem naszego akcjonariusza Advent International to doskonały fundament dla dalszego rozwoju InPost. Advent już ogłosił plan zainwestowania 250 mln zł w naszą infrastrukturę paczkomatową i rozwój usług kurierskich. Porozumienie z KKR wzmocni nasze projekty i zapewni, że będziemy mogli oferować klientom jeszcze większy i lepszy standard usług – powiedział cytowany w komunikacie Rafał Brzoska, prezes InPostu.

- InPost zbudował wiodącą pozycję na polskim rynku logistycznym, opartą na wyraźnych trendach wzrostowych w sektorze e-commerce. Dzięki temu osiąga świetne wyniki ekonomiczne. To doskonała szansa, by zaangażować się w taki biznes wraz z Adventem i wspierać dalszy rozwój infrastruktury InPost – dodał Paul Atefi, dyrektor w KKR.

- Porozumienie z KKR oznacza kolejny, duży krok w rozwoju InPost i wesprze plany inwestycyjne spółki. InPost do końca lipca 2018 roku dostarczył już 40 mln paczek, bijąc kolejny rekord. To doskonały moment, by spółka kontynuowała inwestycje w infrastrukturę i innowacyjne rozwiązania technologiczne – zwiększając tym samym bazę klientów” – podkreślił Nick Rose, dyrektor zarządzający Advent International.

Advent International i InPost poinformowały, że zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich. Do końca roku firma chce mieć 4500 paczkomatów w Polsce.

W okresie styczeń – sierpień 2018 roku InPost dostarczył ponad 46 mln przesyłek, czyli o 48 proc. więcej rok do roku – w tym paczkomaty notowały wzrost o 47 proc., a kurier InPost o 50 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.