05.05.2020/18:18

Podaj dalej - Inpost startuje z usługą dedykowaną małemu e-commerce i sklepom stacjonarnym

Firma logistyczna InPost wystartowała z innowacyjną usługą "Podaj Dalej". Nowy serwis dedykowany jest małym firmom e-commerce, ale też sklepom stacjonarnym . Dzięki niemu mali przedsiębiorcy - którzy mają podpisaną umowę z InPost - będą mogli nadawać paczkę w wybranym paczkomacie, a  klient może natychmiast po nadaniu odebrać swoją przesyłkę w tej samej maszynie.

Zdaniem Rafała Brzoski, prezesa Inpostu małe rodzinne firmy e-commerce mogą potraktować nową usługę to jako przedłużenie czasu odbioru własnego lub punkt odbioru sam w sobie. Jednocześnie usługa jest tania bo nie angażuje kuriera. Rafał Brzoska wskazuje, że „usługa idealna jest również dla punktów usługowych. Wszystkie lokalne drobne usługi dające możliwość odbioru produktu po wykonanej pracy i mające z nami umowę.”

- Naszą nową usługę kierujemy do małego, lokalnego biznesu, oraz małego e-commerce, który szczególnie teraz polega na odbiorach osobistych zamówionych przez klientów towarów. Od tej chwili – przy korzystnych warunkach cenowych – przedsiębiorcy mogą nadawać przesyłki do swoich klientów np. w najbliższym paczkomacie, gdzie zamawiający odbiorą swoje zamówienie bez kontaktu z pracownikami i wtedy, kiedy będzie to dla nich wygodne. Usługa Podaj Dalej uwalnia z ograniczeń, które nakłada czas otwarcia firmy i jest naturalnym przedłużeniem czasu odbioru lub działania punktu odbioru samego w sobie. Często punkty usługowe są czynne tylko do godziny 17:00 – w paczkomacie klienci mogą odebrać swoje zamówienie 24/7. Usługa Podaj Dalej jest też świetną propozycją dla małych firm, które sprzedają swoje produkty przez platformy ogłoszeniowe – tłumaczy Rafał Brzoska, prezes InPost.

W przypadku, gdy przesyłka zostanie nadana w innej maszynie niż w wybranym paczkomacie odbiorczym, zostanie naliczona cena standardowa, a przesyłka zostanie dostarczona do pierwotnie wybranej maszyny. Usługa nie jest dostępna dla klientów korzystających z płatności pre-paid oraz dla przesyłek nadawanych w ramach usługi InPost Allegro Paczkomaty 24/7.

- W kolejnym kroku uruchomimy również dla osób prywatnych nie posiadających umowy – zapowiada szef Inpostu.

Za skrytkę gabarytu A w ramach usługi „Podaj Dalej” przedsiębiorca zapłaci 4,49 zł netto za 48 godzin oczekiwania w paczkomacie na odbiór.

Aby skorzystać z nowej usługi InPost Podaj Dalej wystarczy:

●  wygenerować etykietę adresową z wybranym paczkomatem odbiorczym, który jest jednocześnie paczkomatem nadawczym. Można to zrobić z poziomu managera paczek lub innego narzędzia do tworzenia przesyłek;

●  umieścić przesyłkę w wybranym Paczkomacie® odbiorczym;

●  po kilku minutach odbiorca otrzyma powiadomienie o możliwości odebrania przesyłki.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.