24.10.2019/12:13

Inteligentne wózki sklepowe zrewolucjonizują handel?

Firma Sobeys pilotuje projekt pierwszego inteligentnego wózka sklepowego. Urządzenie zadebiutowało już w Kanadzie. Dzięki nowoczesnym technologiom, wózek ma zapewniać klientom sklepu angażujący, zabawny i szybki sposób robienia zakupów.

Wózek Sobeys Smart Cart ma na celu zwiększenie komfortu zakupów w sklepie. Urządzenie zawiera w sobie skaner i wagę. Kiedy klienci umieszczają produkty w koszyku, na ekranie wózka wyświetla się aktualna liczba zakupów. Pełni on także funkcje kasy – można zapłacić bez czekania w kolejce.

- Podczas gdy produkty i nawyki żywieniowe konsumentów ewoluowały, wrażenia z zakupów spożywczych w sklepach pozostały względnie niezmienione przez ostatnie 100 lat – komentuje Mathieu Lacoursiere, wiceprezes ds. wsparcia sektora detalicznego w Sobeys Inc. - Teraz, dzięki wsparciu nowych technologii zakupy mogą stać się bardziej satysfakcjonujące, a jednocześnie szybsze i łatwiejsze – dodaje.

Lacoursiere wskazuje też, że dzięki nowym wózkom, personel sklepu będzie miał więcej czasu na interakcję z klientami i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące żywności i nowych produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.