29.01.2019/15:20

Inteligentny system nadzoru maszyn sprzątających redukuje marnotrawstwo czasu nawet o 30%

Od października zeszłego roku jedna z hal producenta mebli zlokalizowanych przy ul. Szwedzkiej w Poznaniu, wypełniona jest inteligentnymi maszynami sprzątającymi. Znana z obsługi dużych obiektów handlowych firma Clar System prowadzi tam program pilotażowy dla maszyn wyposażonych w innowacyjną technologię, pozwalającą na zdalne monitorowanie wydajności pracy maszyn i operatorów.

Wstępne testy pokazują, iż zastosowanie monitoringu pozwala na redukcję manipulacji związanych z raportowaniem godzin pracy przez operatorów maszyn.

W przypadku wcześniejszych pilotaży, rozbieżność między ryczałtem, który wykonawca miał zapłacić a faktycznymi godzinami pracy wynosiła nawet 30%. Zdarzały się również takie, gdzie system potwierdzał wysoką wydajność, tak jak w przypadku Clar System. Dzięki samemu zastosowaniu tego systemu i świadomości pracowników, że są monitorowani, zyskujemy niejednokrotnie ponad dwucyfrowy wzrost wydajności.

Maszyny sprzątające wyposażone zostały w rozwiązanie EBKF Fleet Manager z wbudowanymi czujnikami, które dają możliwość monitorowania wielu parametrów maszyny na raz.

Zbierane na specjalnym module dane są gromadzone, a następnie wysyłane, przetwarzane i analizowane w chmurze, a użytkownik ma do nich dostęp poprzez panel administracyjny (z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego). System ten daje m.in. możliwość sprawdzenia rzeczywistej efektywności pracy maszyny, weryfikacji kultury pracy maszyn, sprawdzenia czy maszyny używane są do pracy czy służą, jako transport, weryfikacji prawidłowego ładowania baterii, łatwego raportowania pracy. Najważniejsza jest jednak możliwość obniżenia kosztów sprzątania oraz rozliczania podwykonawców za dokładny czas pracy. To ostatnie jest szczególnie doceniane przez osoby zarządzające dużymi obiektami handlowymi.

Ponadto EBKF Fleet Manager został stworzony z myślą o ekologii. Dzięki tej zaawansowanej technologii możliwe jest zmniejszenie zużycia chemii, prądu i wody. Inteligentne maszyny to nie tylko krok w stronę automatyzacji, ale również ekologii.

Grupa Kapitałowa Clar System oferująca kompleksowe usługi z zakresu technicznej obsługi budynków oraz utrzymania czystości, zawsze stawiała na innowacyjne rozwiązania, dlatego szybko zdecydowała się przeprowadzić program pilotażowy u jednego ze swoich klientów. Pilotaż odbywa się na urządzeniach wiodącego angielskiego producenta i potrwa łącznie 6 miesięcy. Testy rozwiązania na wskazanych maszynach możliwe są dzięki uniwersalności EBKF Fleet Managera. EBKF Fleet Manager może być używany na wszelakich maszynach niezależnie od wieku i producenta maszyny.

Liderzy w branży czystości, jak Clar System, wiedzą jak wiele korzyści może wprowadzić automatyzacja codziennych procesów sprzątania, zarówno dla wykonawcy usługi jak i klienta.  Dlatego też nowoczesne rozwiązanie EBKF Fleet Manager szybko zyskało duże zainteresowanie. – 93% klientów, którzy zdecydowali się na program pilotażowy systemu EBKF, dowiedziało się o istnieniu istotnych problemów organizacyjnych, o których wcześniej nie wiedzieli – mówi Przemysław Krzywania z EBKF (www.ebkf.eu).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.