14.11.2018/12:18

Intermarche zapowiada dalszy rozwój sieci stacji paliw i sklepów przy stacjach

W środę, 7 listopada br. sieć supermarketów Intermarché, działająca w ramach Grupy Muszkieterów, otworzyła kolejną - już 65. - stację paliw w Polsce. Obiekt uruchomiono w Chodzieży, w województwie wielkopolskim. Jest to już trzecie otwarcie w tym roku. Intermarché planuje dalszy rozwój sieci stacji paliw w Polsce.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że w I półroczu 2018 r. konsumpcja paliw płynnych w Polsce wzrosła o 4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Było to efektem wielu czynników, m.in. większej liczby samochodów poruszających się po polskich drogach, wzrostu zamożności społeczeństwa, a także stabilnego tempa rozwoju gospodarki.

W odpowiedzi na rosnącą konsumpcję paliw płynnych w Polsce, sieć ma w założeniu stałe zwiększanie liczby swych obiektów. – Mamy w planach stałe zwiększanie liczby swoich obiektów, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, tam gdzie jest to możliwe. W tym roku chcemy otworzyć jeszcze jeden taki obiekt – podkreśla Armen Papazjan, dyrektor generalny Intermarché.

Stacja paliw Intermarché w Chodzieży to 65. obiekt uruchomiony przez sieć. Działa on przy drodze krajowej DK11 i zlokalizowany jest przy ul. Poznańskiej 18A. Przy stacji Intermarché w Chodzieży działa również sklepik o powierzchni 54 mkw., oferujący klientom ponad 1 000 produktów. Będą to m.in.: duży wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, papierosy, alkohol oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro ze świeżo parzoną kawą oraz bogatą ofertą fast-food. Klienci będą mieli także możliwość skorzystania z odkurzacza i kompresora, a także z toalety.

Grupa Muszkieterów to obecna od ponad 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld złotych. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie ok. 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.