24.12.2018/13:52

Internauci wyśmiewają Tesco za wpadkę z ekspozycją świątecznych czekoladek

Jeden z użytkowników serwisu społecznościowego Reddit opublikował zdjęcie zrobione w jednym z marketów Tesco w Wielkiej Brytanii. Ilustruje ono wpadkę, z której śmieje się brytyjski Internet.

Zdjęcie przedstawia wielką pryzmę pudełek z czekoladkami, w świątecznym wystroju. Pech chciał – czy raczej bezmyślność pracowników marketu – że ekspozycję ustawiono przy kasie z napisem „sweet-free chceckouts”, czyli „kasy wolne od słodyczy”.

W niektórych brytyjskich marketach Tesco funkcjonują specjalne „kasy wolne od słodyczy”. Na ekspozycjach w strefach „impulsowych” przy tych kasach nie są wystawiane słodycze. Rzecz w tym, by nie zachęcać łasuchów do „impulsowego” kupowania słodyczy i w ten sposób przyczyniać się do ograniczenia spożycia cukru przez brytyjskich konsumentów. Jest to jedno z działań prowadzonych w ramach zapobiegania ogólnokrajowej epidemii otyłości.

W tym kontekście wpadka Tesco rzeczywiście musiała rozśmieszyć wielu brytyjskich internautów. Jak to się pisze w necie – LoL.

Zdjęcie pierwotnie opublikował Richard Johnston w serwisie Bleeding Cool, a udostępnił je w serwisie Reddit użytkownik grishnackh.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Millennials 26.12.2018

    A w Polsce poza Kauflandem kto ma jeszcze kasy bez słodyczy? U nas w kraju to nawet nie ma kas dla robiących ekspresowe zakupy (poza hipermarketami) znaleźć sklep z jedną czynną kasą z tabliczką w stylu „do 10 produktów” to jak szukać igły w stogu siana!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.