30.01.2020/13:00

Intersport chce pozyskać w drodze emisji akcji co najmniej 20 mln zł

Intersport Polska chce podwyższyć kapitał zakładowy w drodze emisji do 10 mln akcji serii H, z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna ma wynieść nie mniej niż 2 zł za akcję – podała spółka w uzasadnieniu do projektu uchwały NZW.

„Celem podjęcia uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję nowych akcji serii H i pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru wszystkich akcji serii H jest pozyskanie dodatkowych środków finansowych na rozwój Spółki, w szczególności na przejęcie sieci sklepów multibrandowych pod szyldem „4 Faces”, rozwój sklepów w formacie Intersport 2.0, zrealizowany jak dotąd w Galerii Krakowskiej w Krakowie oraz dalszy rozwój kanału sprzedaży e-commerce.” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Zaproponowano, aby cena emisyjna akcji serii H została ustalona przez zarząd spółki na podstawie badania popytu na Akcje Serii H, przeprowadzonego wśród wybranych inwestorów – w liczbie nie większej niż 149 – oraz aktualnej sytuacji na rynkach finansowych, w szczególności aktualnych notowań akcji na GPW.

„Tak ustalona cena emisyjna nie może być jednak niższa niż 2,00 zł (dwa złote zero groszy), która jest zbliżona do średniej ceny rynkowej akcji Spółki na rynku regulowanym w okresie 6 miesięcy poprzedzających dzień zwołania Walnego Zgromadzenia z porządkiem obrad obejmującym podjęcie uchwały o emisji tych akcji. Cena ta w opinii Zarządu najlepiej odzwierciedla godziwą wartość akcji Spółki. Ustalenie ceny emisyjnej nowych akcji na poziomie nie niższym niż odpowiadający średniej cenie rynkowej z dłuższego okresu minimalizuje niekorzystne dla dotychczasowych akcjonariuszy Spółki efekty pozbawienia ich prawa poboru w odniesieniu do akcji serii H.” – uzasadniają autorzy propozycji.

Uchwała będzie poddana głosowaniu podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, zwołanego na 27 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.