28.07.2020/20:02

Intersport ze stratą 2,39 mln złotych po pierwszym kwartale

Sieć sklepów Intersport Polska podała wyniki za pierwszy kwartał roku obrotowego (od 1 kwietnia do 30 czerwca). Zamknięcie sklepów doprowadziło do potężnych strat.

Firma zanotowała w tym okresie 35,23 mln zł przychodów netto, co jest wynikiem o 28,5 proc. gorszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – czytamy na stronie money.pl. Z kolei strata EBITDA wyniosła 2,39 mln złotych, podczas gdy rok wcześniej sieć zanotowała zysk na poziomie 28 tys. zł.

Obroty netto  w ujęciu LFL (bez uwzględniania nowo otwartych sklepów) sieci Intersport w pierwszym kwartale roku obrotowego były niższe o ponad 52 proc. Mocno w górę poszedł za to kanał e-commerce, który urósł o 108,7 proc. i stanowił 20,5 proc. sprzedaży detalicznej.

W konsekwencji powiększyła się także strata brutto sieci, która wyniosła 3,88 mln zł – poprzednio 1,64 mln zł.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że wyniki to efekt zamknięcia galerii handlowych w czasie lockdownu. Sklepy były nieczynne od 1 kwietnia do 3 maja. Przez pierwszy miesiąc po otwarciu sprzedaż LFL była niższa o 35,8 proc, natomiast w czerwcu o 21,6 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także