11.01.2019/09:06

SPAR Group, inwestor z RPA: Jesteśmy otwarci na wznowienie rozmów z Bać-Polem [TYLKO U NAS]

- Jeśli Bać-Pol wyrazi zainteresowanie kontynuowaniem negocjacji, jesteśmy gotowi na powrót do rozmów - zadeklarował w komentarzu udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl Graham O'Connor, dyrektor generalny SPAR Group.

Komentarz to odpowiedź na artykuł, w którym opisaliśmy wcześniejsze nieudane negocjacje między SPAR Group, inwestorem z RPA a firmą Bać-Pol, operatorem sieci franczyzowej SPAR w Polsce.

Przypomnijmy, obie firmy dwukrotnie nie doszły do porozumienia w sprawie zaangażowania się południowoafrykańskiej firmy w przejęcie udziałów w spółce Bać-Pol lub Spar Polska (należącej do Bać-Polu). Najpierw fiaskiem zakończyły się rozmowy przeprowadzone w wakacje 2018 roku, gdzie - według naszych informacji - do porozumienia w pewnym momencie było bardzo blisko. Następnie odrzucona została kolejna oferta SPAR Group złożona na jesieni.

Graham O'Connor zapytany przez wiadomoscihandlowe.pl o szczegóły złożonych ofert oraz o przyczyny zerwania letnich rozmów odmówił komentarza w tych sprawach.

Komentarza odmówił także Bać-Pol. - Jak już informowaliśmy, prowadzone przez nas rozmowy z potencjalnymi inwestorami są poufne. Wszystkie strony tego procesu zobligowane są do zachowania poufności - powiedział rzecznik prasowy Bać-Polu, Michał Zych.

We wtorek, 8 stycznia, Bać-Pol zapewnił, że proces poszukiwania inwestora przebiega zgodnie z planem. - Część firm uczestniczących w procesie złożyło już oferty, dla kilku pozostałych z uwagi na okres świąteczno-noworoczny wyraziliśmy zgodę na złożenie oferty do połowy stycznia. Zamknięcie procesu wyboru inwestora planowane jest do końca I kwartału 2019 roku - poinformowała firma..

SPAR Group Ltd notowana jest na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60.-tych XX wieku została master franczyzobiorcą SPARa na rynek RPA. Dziś operuje także w innych krajach Afryki - w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Swazilandzie, a nawet na Szeszelach. SPAR Group rozwinęła także działalność w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii oraz Szwajcarii.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • quick 12.01.2019

    Ciekawa gierka. Jedyną wartością BP jest licencja Spar.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.