09.12.2019/08:35

Jadwiga Emilewicz: 2019 r. Polska zakończy wzrostem PKB na mocną czwórkę

Podczas wykładu, wygłoszonego na zakończenie Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oceniła prognozowany wzrost tegorocznego PKB na mocną „czwórkę” – relacjonuje serwis dziennik.pl.

Minister zapewniła, że Polska „wykorzystała maksymalnie, na 200 proc.” ostatnie cztery lata świetnej koniunktury gospodarczej, co jej zdaniem jest m.in. zasługą polskich firm, które inwestują w badania i rozwój i stawiają na zwiększanie eksportu – czytamy w serwisie dziennik.pl.

Emilewicz zapewniła, że rząd na bieżąco aktualizuje i realizuje swoją Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Oceniła też, że polska gospodarka mimo globalnego spowolnienia powinna utrzymać wzrost gospodarczy na poziomie wyższym o 2-3 punkty procentowe niż w strefie euro.

Czytaj więcej na stronie dziennik.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.