14.05.2020/18:25

Jak radzą sobie restauracje McDonalds podczas pandemii?

Jak radzą sobie restauracje McDonald’s podczas pandemii? O trudnościach, z jakimi mierzy się sieć i jak wspiera swoich partnerów biznesowych, opowiada w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Adam Pieńkowski, prezes McDonald’s Polska.

Prezes McDonald’s wskazuje m.in. na to, że w Polsce to franczyzobiorcy prowadzą prawie 90 proc. restauracji sieci. - Więc choć jesteśmy marką globalną, i tak się na nas patrzy, to zawsze podkreślam, że w większości nasz biznes prowadzony jest przez małe i średnie polskie firmy. Właśnie z tej perspektywy prowadzimy działalność – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Z tego powodu kłopoty związane z koronawirusem, zamknięciem punktów gastronomicznych dla klientów, zakazem konsumpcji w barach i restauracjach odciskają się na franczyzobiorcach, którzy są zwykle małymi i średnimi przedsiębiorcami. Oznacza to np. niskie obroty, ale wysokie koszty pracownicze.

- Sytuacja dotyka każdej z organizacji franczyzowych, a w szczególności tych z restauracjami zlokalizowanymi w centrach handlowych – tłumaczy Adam Pieńkowski i wskazuje, że w tej chwili sieć rozmawia z centrami handlowymi. - Odbudowujemy sprzedaż, jesteśmy w kontakcie z centrami handlowymi, rozmawiamy o kosztach prowadzenia biznesu. I to są bardzo ciężkie rozmowy. Obecna sytuacja, bez otwartych food-courtów i sal jadalnych, powoduje, że sprzedaż nie jest taka, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Ale jest i powoli się odbudowuje – podsumowuje.

Sieć wspomaga franczyzobiorców ekspertyzą biznesową i prawną w uzyskaniu przysługującej im pomocy w ramach tarcz antykryzysowych. Firma stara się też tak rozkładać płatności, lub je umarzać, aby umożliwić franczyzobiorcom funkcjonowanie. Podobne zasady firma stara się stosować w stosunku do dostawców, których większość znajduje się w Polsce.

Więcej szczegółów o tym, jak McDonald’s radzi sobie z pandemią koronawirusa na rp.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Hjkhgj 11.02.2021

    Jak sobie radzą bardzo dobrze przede wszystkim te na licencji kasę z tarczy zamiast pracownikom to do własnej kieszeni zabrali i schowali zamiast dać pracownikom poco pracownicy bogaci tylko oni biedni i nieszczęśliwi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.