10.01.2020/14:44

Jaką pizzę najbardziej lubią Polacy?

Hawajską albo się kocha, albo się jej nienawidzi - nie ma pizzy, która wzbudzałaby takie kontrowersje i tak dzieliła klientów pizzerii.  Ale to nie ona jest ulubioną pizzą Polaków. 

Dane zgromadzone przez platformę PizzaPortal.pl wskazują, że pizza hawajska jest piątą w Polsce pod względem popularności. Wyżej Polacy cenią sobie capricciosę, margheritę, pepperoni oraz pizzę z salami.

Z najnowszych danych PizzaPortal.pl wynika również, że najczęściej zamawianym daniem przez platformę była pizza – jej udział we wszystkich zamówieniach stanowi 55,47 proc. Drugie miejsce zajmuje kuchnia amerykańska z udziałem 27,22 proc., a podium zamyka kebab – 6,07 proc. Na kolejnych miejscach znajdują się dania kuchni azjatyckiej, arabska czy kuchnia domowa i pierogi.

Najwięcej kontrowersji wzbudza pizza hawajska - albo się ją kocha albo nienawidzi. Wielu konserwatywnych klientów uznało ją za nietrafiony żart i kpinę z włoskiej tradycji. Do dziś wielu konsumentom pizza hawajska, z dodatkiem ananasa, kojarzy się raczej z kulinarną profanacją i kpiną niż z ciekawym, egzotycznym smakiem. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • D. 12.01.2020

    Bo to amerykanski wymysl. Polacy w ogole maja dziwny gust do pizzy... Pieczarki, szynka, ananas. Gdzie anchois, tunczyk, szpinak, rukola, kapary, ostrzejsze smaki? Pizza po polsku to klucha na grubym ciescie, tlusta, z salami, albo bez smaku, z pieczarkami. Porazka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.