08.07.2019/09:32

Jakie rodzaje herbaty piją najczęściej Polacy?

Aż 80 proc. Polaków pije herbatę codziennie lub kilka razy dziennie. Nasi rodacy najchętniej sięgają po regularną, czarną herbatę (27 proc.). Popularnością wyróżniają się także herbaty Earl Grey (20 proc.) i zielona (19 proc.).

Wybory Polaków padają jednak również na mniej znane rodzaje herbaty – niemal co dziesiąty pije najczęściej herbatę Assam, a Yerba mate i Sencha wybierane są przez ponad 5 proc. ankietowanych.

Polacy bez trudu rozpoznają oraz kojarzą rozmaite rodzaje napoju, np. o herbacie Earl Grey słyszało 80 proc. ankietowanych. Znane rodzaje herbaty to jednak także Yerba mate (79 proc.), Assam (70 proc.), czerwona herbata Pu-erh (60 proc.), Matcha (57 proc.) czy Rooibos (55,7 proc.).

Kiedy najchętniej Polacy sięgają po herbatę? Lubią zaczynać od niej dzień, piją ją podczas posiłków, relaksując się przy ulubionej książce, oglądaniu telewizji lub korzystaniu z internetu. Piją ją także wtedy, gdy odwiedzają bliskich lub gdy sami podejmują gości. Po herbatę sięgają również podczas wizyty w restauracji lub kawiarni.

Co ciekawe, aż 82 proc. Polaków deklaruje picie herbaty mrożonej.

Powyższe dane pochodzą z badania "Zwyczaje Polaków związane z piciem herbaty" zrealizowanego na zlecenie marki Fuzetea w dniach 3-5 czerwca 2019 r. przez agencję SW Research metodą wywiadów on-line (CAWI). W ramach badania przeprowadzono 535 ankiet z osobami w wieku 18-45 lat.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Jolka 14.07.2019

  Ja uwielbiam wszystkie herbaty od Malwy. Moje dzieciaki uwielbiają naturalne owocowe herbatki które robię im w domu. A w upalne dni robimy ice tea z dużą ilością lodu mięty i cytryny.

 • anta 10.07.2019

  earl grey my lord najlepszy, pachnie niesamowicie

 • Krysia 08.07.2019

  Ja wszelkiego rodzaju zioła z FitoApteki - od uspokajających po te na trawienie - jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.

 • Mama Zuzia 08.07.2019

  To mnie wcale nie dziwi, że tak bardzo kochamy pić herbaty. Zaczynam dzień z dużym kubkiem yerba mate od Malwy, a kończę melisą :) Nic mi tak nie podchodzi, jak ciepłe napoje.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.