07.09.2018/08:51

Jakubiak sprzedaje kolejne browary i tworzy nowy biznes

Marek Jakubiak szykuje się do sprzedaży kolejnego browaru. Tym razem w nowe ręce trafi Lwówek - zdradza w rozmowie z Robertem Mazurkiem opublikowanej na łamach Dziennika Gazety Prawnej.

Jak zaznacza Marek Jakubiak, wśród pomiotów zainteresowanych przejęciem browaru jest zachodnia grupa kapitałowa. Jakubiak podjął jednak decyzję, że browar pozostanie w polskich rękach. - Sprzedam to spółce chłopaków, którzy mieli swój mały browar i teraz chcą kupić Lwówek - powiedział w rozmowie.

Plan polega na wydzierżawieniu browaru, tak, by polska spółka mogła pozyskać zaufanie banku. - Ja cierpliwie poczekam, a mógłbym sprzedać browar już dziś grupie kapitałowej - zadeklarował.

Marek Jakubiak dodał również, że browar Ciechan nie jest na sprzedaż. Pozyskane pieniądze ze sprzedaży innych browarów przeznaczy m.in. na rozwój nowego biznesu - produkcji grogu.

Jednocześnie biznesmen i polityk zdradził szczegóły związane ze sprzedażą browaru Tenczynek na rzecz firmy należącej do Palikota. Wśród zainteresowanych firm była spółka z Niemiec. - Wybrałem czysto polską spółkę. Tak chcę działać - powiedział.

Polityk stwierdził również, że nie ma problemu z tym, że nowym właścicielem browaru został jego były przeciwnik polityczny. Głównym powodem jest fakt, że Palikot oficjalnie odszedł z polityki. - I dobrze, niech on płaci podatki i odpracuje to, co spieprzył w Polsce - podsumował.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Niki 25.07.2020

  czy Palikot faktycznie płaci podatki w Polsce, bo sam fakt, że jest Polakiem wcale tego nie oznacza.

 • Pablito 10.09.2018

  ~konsument
  W niemczech to akurat norma.
  Poczytaj sobie o problemach wejścia polskich firm na rynki niemieckie :)
  Wygoogluj "Chcieli być jak Bauer w Polsce i założyli gazetę w Niemczech. Szybko zrobiono z nimi porządek"

 • perez 08.09.2018

  Pewnie, co będzie pomiotom, i to zachodnim, sprzedawał.

 • Do konsumenta 08.09.2018

  Socjalizm już był, może robić, co mu się podoba z własnym browarem.

 • konsument 07.09.2018

  dyskryminacja ze względu na pochodzenie kapitału

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.