23.10.2017/02:07

Jan Kolański, prezes Grupy Colian pierwszym Polakiem z prestiżową nagrodą European Candy Kettle Award

Kierujący grupą Colian Jan Kolański został doceniony przez stowarzyszenie European Candy Kettle Club za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój rynku słodyczy. Tym samym dołączył do grona takich managerów jak Michele Ferrero czy Sir Adrian Cadbury.

Wręczenie nagrody uświetniło coroczne spotkanie przedstawicieli grupy Colian z kluczowymi kontrahentami, które odbyło się 20 października w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim po konferencji „Rozsmakuj się w przyszłości”, poświęconej przyszłości rynku słodyczy i planom rozwojowym firmy Colian.

Nagrodę przekazał Thomas Bischof, prezes European Candy Kettle Club. – Pan Jan Kolański został wybrany przez Klub jako osoba znakomicie spełniająca wszystkie kryteria otrzymania nagrody. Jesteśmy dumni, że Pan Kolański dołączy do prestiżowej listy zwycięzców European Candy Kettle Award – uzasadnił prezes European Candy Kettle Club.

Samo stowarzyszenie European Candy Kettle Club skupia przedstawicieli największych firm dostarczających surowce i maszyny dla branży cukierniczej, a także reprezentantów prasy branżowej.

Nagroda European Candy Kettle Award wręczana jest z uwzględnieniem dokonań w takich obszarach jak: innowacyjność i jakość produktu; rozwój produkcji, badań i technologii; marketing i sprzedaż; oraz współpraca międzynarodowa.

Od 1973 roku stowarzyszenie European Candy Kettle Club co roku wyróżnia tylko jednego lidera rozwoju europejskiej branży cukierniczej. Dotychczas nagrodę odebrali m.in. Michele Ferrero (Ferrero Company), Sir Adrian Cadbury (Cadbury Ltd), Wolfgang Majer (Nestlé), Axel Oberwelland (Storck), Murat Ulker (Ulker), Dr. Hans Riegel (Haribo). Pierwowzorem europejskiego stowarzyszenia jest amerykańskie Candy Kettle Association, działające od 1946 roku.

Colian Holding specjalizuje się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży słodyczy, napojów oraz przypraw i bakalii. W skład grupy wchodzą spółki: Colian i Colian Factory prowadzące produkcję i sprzedaż słodyczy, kulinariów oraz napojów; spółka z Wielkiej Brytanii Elizabeth Shaw Limited, dostarczająca luksusowe wyroby czekoladowe i słodkie przekąski; oraz Colian Logistic, specjalizująca się w magazynowaniu i dystrybucji produktów Grupy Colian oraz klientów zewnętrznych. zatrudnia blisko 2000 osób, jej siedziba mieści się w Opatówku k. Kalisza. Do spółki należą zakłady w Bydgoszczy, Lublinie, Opatówku, Kaliszu i Wykrotach. Colian eksportuje produkty do ponad 70 państw na całym świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.