08.02.2019/10:35

Janusz Śniadek, poseł sprawozdawca projektu nowelizacji zakazu handlu w niedziele, utracił funkcję szefa regionalnych struktur P

Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy i zarazem poseł sprawozdawca projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, przestał być szefem struktur regionalnych Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu. Zastąpi go w tej roli poseł Marcin Horała.

Jak donosi wyborcza.pl, utrata funkcji przez Śniadka to osobista decyzja Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Portal opisuje, że Śniadek "od dłuższego czasu był krytykowany przez część gańskiego środowiska PiS", m.in. przez posła Andrzeja Jaworskiego oraz radnych Piotra Walentynowicza i Łukasza Hamadyka.

Przypomnijmy, że Śniadkowi jak dotąd nie dane było przedstawić sprawozdanie z prac sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nad projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, mimo że praca w komisji po pierwszym czytaniu projektu zakończyła się pod koniec listopada ub.r.

Ustawa o niedzielnym handlu miała zostać znowelizowana przez Sejm na jesieni, jednak niespodziewanie prace nad zmianami zatrzymały się po tym, jak Biuro Analiz Sejmowych przygotowało stosunkowo negatywne opinie na temat projektu nowelizacji i na temat samej obowiązującej ustawy. Jeden z tych dokumentów - sugerujący powrót do dwóch handlowych niedziel w miesiącu i ostrzegający, że rozszerzony zakaz może doprowadzić do zmiany sympatii politycznych wyborców (czytaj: utraty przez PiS władzy), wciąż ukrywany jest przez sejmowe służby podległe marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu. Jednak portal wiadomoscihandlowe.pl zdołał dotrzeć do kopii tego dokumentu.

Jak przyznaje w rozmowie z portalem prawo.pl Janusz Śniadek, prace nad nowelizacją zostały wstrzymane, gdyż marszałek Sejmu chce się zapoznać z dodatkowymi analizami. Poseł przyznaje, że projekt nowelizacji wzbudził kontrowersje. - Stosunkowo drobna nowelizacja stała się problemem i pretekstem do wojny z całą ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę, która nie ma nawet roku - powiedział Śniadek cytowany przez prawo.pl. Nie wykluczył, że w przypadku powrotu do prac nad nowelizacją konieczne będzie wprowadzenie kolejnych poprawek. Co ciekawe, śniadek przyznał, że obecne przepisy nie chronią odpowiednio małych, rodzinnych sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.