27.08.2019/08:52

Janusz Wojciechowski polskim kandydatem na unijnego komisarza ds. rolnictwa

Janusz Wojciechowski najprawdopodobniej zostanie komisarzem UE ds. rolnictwa. Liczne polskie i zagraniczne media donoszą, że Ursula von der Leyen zaproponowała Warszawie właśnie tę tekę w nowym rozdaniu Komisji Europejskiej.

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził w poniedziałek, że to Janusz Wojciechowski będzie polskim kandydatem na komisarza UE ds. rolnictwa. Wcześniej faworytem do objęcia teki w KE był Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu, szef gabinetu prezydenta RP. Wycofał się on jednak z kandydowania po tym jak okazało się, która teka przypadnie Polsce.

Janusz Wojciechowski to wieloletni poseł do Parlamentu Europejskiego oraz członek komisji rolnictwa w PE. Dawniej był marszałkiem Sejmu, prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Obecnie jest audytorem w Europejskim Trybunale Obrachunkowym (kadencja 2016-2022).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.