14.12.2018/07:57

Jarosław Kaczyński interweniuje w sprawie Ruchu. Pomogą Orlen i Poczta Polska

W związku z osobistą interwencją Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS a także premiera Mateusza Morawieckiego, powstaje alternatywny pomysł na uratowanie Ruchu - pisze "Puls Biznesu".

Pomóc Ruchowi mają dwa państwowe podmioty - PKN Orlen i Poczta Polska. Zgodnie z planem Orlen przejąłby część detaliczną biznesu, a Poczta Polska kolportaż prasy. Wcześniej jednak Orlen kupiłby od Ruchu papierosy za 20 mln złotych, by dokapitalizować spółkę, a następnie oddałby produkty w dzierżawę.

Pomysł na skłonić wydawców do powrotu do Ruchu. Tymczasem jak podaje Puls Biznesu już kilka tygodni temu przygotowano podobne rozwiązanie, tyle że z udziałem PZU.

Czytaj więcej w "PB".

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • gija888 18.12.2018

  Skoro tak ma się trwonić zarobione pieniądze spółki Skarbu Państwa to ja rezygnuję z tankowania i zakupów na Orlenie. Nie chcę finansować nieudaczników z RUCH-u.

 • Polak 15.12.2018

  Komuno wróć! Jarkacz chce by wróciły wspaniałe czasy jego młodości. Na przekór Polakom :(

 • Grazyna_55 14.12.2018

  No to jest chore. 600 milionó długu, roztrwoniony majątek, apartamenty na Chłodnej mimo tragicznej sytuacji finansowej i co? naród ma się na to złożyć? Nie ma na co wydać kasy ? bo co? bo Rydzyk tupnął nogą? Tylko dlaczego mnie to nie dziwi. Przeciez pis wspiera oszustów i krętaczy to i ci z Ruchu mu też są bliscy, tym bardziej że wszystkie zarządy Ruchu wywodzą się z ORLENU

 • Jan 14.12.2018

  Szkoda że Piotrowi i Pawłowi nie chcą pomóc.

 • pryk 14.12.2018

  Chciałbym, żeby orlen sfinansował przywrócenie do życia PGRów. A potem finansował ich funkcjonowanie. I może jeszcze jakaś modyfikacja biegu Wisły.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.