03.01.2019/11:42

JD.com uruchamia innowacyjny koncept bezzałogowych sklepów pop-up dla podróżnych

Chiński gigant e-commerce JD.com otworzył dwa pierwsze sklepy przeznaczone dla podróżnych – w międzynarodowym porcie lotniczym w Pekinie oraz na dworcu kolejowym w Hohhot, w Mongolii Wewnętrznej. Wyposażone w najnowsze technologie, w pełni zautomatyzowane placówki są elementem strategii „handlu bez granic” Boundaryless Retail Strategy, która ma umożliwiać konsumentom kupowanie tego, czego chcą, gdzie i kiedy chcą.

JD konsekwentnie rozszerza swoją działalność detaliczną o sklepy convenience i supermarkety, nawiązuje współpracę z hotelami, a obecnie także z portami lotniczymi i dworcami kolejowymi

Sklep w terminalu wylotów na lotnisku w Pekinie będzie funkcjonował przez trzy miesiące, oferując podróżnym przedmioty codziennego użytku, odzież, akcesoria mobilne, kosmetyki, a także torby i walizki. W pełni zautomatyzowana placówka wykorzystuje najnowsze technologie do badania nawyków i potrzeb konsumentów. Analizowane są zachowania konsumentów w placówce oraz przepływ osób, a na tej podstawie następuje dobór oferty asortymentowej i zarządzanie zapasami.

– Sklep oferuje wybór towarów popularnych wśród podróżnych, przydatnych w drodze, a ponadto daje naszym pasażerom okazję doświadczenia tego, jak będzie wyglądał handel przyszłości. Cieszymy się, że w ten sposób nawiązaliśmy współpracę z największym i najbardziej innowacyjnym detalistą w Chinach – zapewnił rzecznik centralnego portu lotniczego Chin.

Podobny bezzałogowy sklep został otwarty na dworcu Hohhot East Railway Station. Placówka o powierzchni ok. 100 mkw wykorzystuje takie technologie jak płatności z wykorzystaniem rozpoznawania twarzy czy inteligentne maszyny wendingowe, które automatycznie realizują proces płatności za produkty wybrane przez kupującego.

Źródło: JD.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.