10.01.2019/09:27

Jeff Bezos, szef Amazona, rozwodzi się. Zostawi żonie połowę fortuny

Jeff Bezos, założyciel i prezes Amazona, a także właściciel m.in. Washington Post i Blue Origin, poinformował za pośrednictwem Twittera o podjęciu razem z żoną MacKenzie decyzji o rozwodzie. Będzie to najprawdopodobniej najdroższy rozwód w historii, bowiem Bezos jest najbogatszym człowiekiem świata. Bloomberg szacuje jego majątek aż na 137 mld dolarów.

Jeff Bezos ze swoją żoną poznali się w 1992 roku. Rok później byli już małżeństwem. Amerykańskie media zwracają uwagę na fakt, iż para nie podpisała intercyzy, co oznacza, iż podział majątku w wyniku rozwodu nastąpi najprawdopodobniej po połowie - o ile byli małżonkowie nie ustalą inaczej. MacKenzie Bezos może dostać pokaźny pakiet akcji Amazona, a tym samym stać się samodzielnie jednym z głównych akcjonariuszy internetowego giganta.

- Czujemy się niesamowicie szczęśliwi, że odnaleźliśmy siebie i jesteśmy głęboko wdzięczni za każdy rok naszego małżeństwa - czytamy we wspólnym oświadczeniu Jeffa i MacKenzie Bezos opublikowanym na Twitterze. - Gdybyśmy wiedzieli, że po 25 latach nasze drogi się rozejdą, i tak zrobilibyśmy to wszystko jeszcze raz - dodali. Jak zapowiadają, pomimo rozwodu zamierzają pozostać bliskimi przyjaciółmi.

Jeff i MacKenzie Bezos mają wspólnie czworo dzieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.