27.03.2013/10:34

Jeronimo Martins: mniejsza kara za dumping

Sąd w portugalskim Santarem obniżył wysokość kary dla grupy Jeronimo Martins za nieuczciwe praktyki podczas promocji w sieci Pingo Doce. Jak podaje PAP, zamiast 30 000 euro, jakie nałożył na detalistę urząd antymonopolowy, właściciel Biedronki będzie musiał zapłacić 12 000 euro.

Chodzi o pierwszomajową promocję, która w 2012 roku odbyła się w 360 sklepach Pingo Doce. Akcja polegała na 50-procentowych obniżkach dla klientów, którzy dokonali zakupów powyżej kwoty 100 euro. W sierpniu ub.r. portugalski urząd antymonopolowy nałożył na detalistę karę w wysokości 30 000 euro. Firmie zarzucono m.in. dumping w przypadku piętnastu rodzajów produktów, w tym m.in.: cukru, kawy, płatków śniadaniowych, ryżu, wina, pieluch oraz mleka. We wrześniu ub.r. władze grupy Jeronimo Martins zaskarżyły decyzję urzędu antymonopolowego do sądu. Szacuje się, że Jeronimo Martins straciłą na ubiegłorocznej promocji 10 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.