11.03.2020/12:05

Jeronimo Martins powołało do życia Fundację Biedronki

W środę Grupa Jeronimo Martins poinformowała o utworzeniu Fundacji Biedronki, która skupi się na niesieniu pomocy osobom starszym i ma przyczyniać się do poprawy jakości ich życia. W tym roku fundacja będzie dysponowała budżetem 50 mln zł.

Pierwszym programem Fundacji Biedronki, który zrealizuje wspólnie z Caritas Polska, będzie program kart przedpłaconych "Na codzienne zakupy", obejmujący blisko 10 tys. potrzebujących seniorów. Na ten cel Fundacja Biedronki przeznaczy blisko 15 mln zł. Objęci programem seniorzy będę otrzymywać od kwietnia 2020 r. do stycznia 2021 r. będą oni otrzymywać wsparcie finansowe w wysokości od 100 do 150 zł. Pieniądze te będą się znajdować na karcie przedpłaconej, których seniorzy będą mogli używać, aby zrobić zakupy w sklepach Biedronki. Osoby objęte takim programem będą także mogły skorzystać z pomocy wolontariusza Caritas, który może pomagać im w zakupach lub innych ważnych czynnościach.

W konferencji inaugurującej działalność Fundacji Biedronki, zorganizowanej w środę w Warszawie, uczestniczył sam prezes Grupy Jeronimo Martins, Pedro Soares Dos Santos. - 25-lecie Biedronki jest dla nas dobrą okazją, by podziękować polskiemu społeczeństwu za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni i by wzmocnić nasze zobowiązania społeczne. Prowadząc biznes, który zaspokaja podstawowe ludzkie potrzeby i działa na dużą skalę, mamy możliwość przyczyniać się do znajdowania rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania lokalnej społeczności i niosą realną pomoc potrzebującym - powiedział prezes.

Fundacja Biedronki w tym roku będzie dysponowała budżetem 50 mln zł, natomiast w kolejnych latach fundator, czyli Jeronimo Martins Polska, planuje przeznaczyć na wsparcie fundacji od 7,5 mln do 20 mln euro rocznie.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Kurcze_pieczone 17.07.2022

    Bardzo dziwne to wszystko związane z tą fundacją. Warto się zastanowić po co to robią. Słyszałem dużo afer o tej sieci na temat słabego płacenia pracownikom oraz wykorzystywania producentów w postaci rabatów które zmnieszają jakość produktów. A nagle pomyśleli coś dawać. To wszystko jest bardzo tajemnicze i niejasne.

  • BigDeal 11.03.2020

    Chcą sie podzielić tym co ukradli? Niesamowite....

  • D. 11.03.2020

    Moment. Wszyscy trabia o koronawirusie a Biedronka organizuje konferencje prasowa i sciaga prezesa z zagranicy? I to dla dobra seniorow, ktorzy wlasnie umieraja na zapalenie pluc? Fajnie. Pomyslowe

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.