29.07.2021/13:38

Jest już projekt ustawy uszczelniającej zakaz handlu w niedziele! Ruszają prace w Sejmie [ZOBACZ PROJEKT]

Poznaliśmy projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który zakłada uszczelnienie zakazu. Jeszcze rok temu projekt zapewne zostałby ochrzczony mianem "lex Żabka"; w tej chwili niewykluczone, że przylgnie do niego nazwa "lex Biedronka". Wszystko wskazuje na to, że już niebawem skończy się możliwość wykorzystywania przez sklepy spożywcze albo markety budowlane triku na placówkę pocztową. To wyjątek, z którego korzysta już kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy sklepów w Polsce, które dzięki temu mogą legalnie działać w niedziele "niehandlowe".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Yaro 31.07.2021

  Jakoś markety przy orlenach i innych stacjach im nie przeszkadzają. Przypadek?

 • JK 31.07.2021

  inga skoro tak popierasz wciskanie ludziom wolnego na siłę, to dlaczego nie przeszkadzają ci markety przy stacjach benzynowych? Jak się mówi o placówkach pocztowych, to jesteś taka oburzona, że to obchodzenie prawa, a jakoś jak mowa o stacjach, to już nie widzisz problemu. To jest obchodzenie wyjątku stacji benzynowej, bo jak byś chciała wiedzieć, stacja benzynowa to sprzedaż paliw, usługa myjni/kompresora/odkurzacza i ewentualnie sprzedaż podstawowych akcesoriów samochodowych typu płyny eksploatacyjne czy zapachowe nawieszki, a nie markety z szerokim asortymentem.

 • inga 30.07.2021

  dostawco mów za siebie .

 • Dostawca 30.07.2021

  Przecież to jest decyzja polityczna. Zależy Rządowi na tym aby rosły obroty na Orlenowskich stacjach gdzie w niedzielę można robić zakupy. Dlatego paliwa w Polsce są tak drogie jak nigdy bo potrzebna jest kasa na finansowanie różnych projektów np. zakup mediów. Oficjalnie chodzi o dobro pracowników handlu ale dzisiaj jest tak dużo możliwości pracy, że nie musi się pracować w handlu. Ponownie zabiera się wolność wyboru którą po latach komuny udało się w tym kraju osiągnąć i przez lata szanować. Jeszcze chwila i będziemy musieli się pytać czy możemy przemieszczać się swobodnie po kraju ....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także