02.02.2018/05:00

Jest nadzieja dla sieci Małpka? Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe [TYLKO U NAS]

Sąd Rejonowy w Warszawie 30 stycznia rozpatrzył wniosek spółki Małpka o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, a dzień później firma poinformowana została o pozytywnej decyzji w tej sprawie - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Oznacza to, iż spółka - a przy tym sieci sklepów Małpka Express i MExpress - ma jeszcze szanse przetrwać, o ile zdoła uzdrowić biznes. Pomóc w tym miałby inwestor, którego poszukiwania cały czas trwają.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ARC 20.03.2018

    Zarząd Małpki ewidentnie nadużywa prawa do restrukturyzacji. Pomimo obowiązku regulowania bieżących wierzytelności unika płacenia i pogrywa ze wszystkimi dostawcami, ajentami, właścicielami lokali. Brakuje im ajentów, a pomimo to nie chcą opuszczać lokali. Wierzą, że przehandlują swoich ajentów razem z lokalami. Jest to ewidentne nadużycie. Takie praktyki powinny być piętnowane, a WH nie powinny rozmawiać z pseudo zarządcami.

  • Vjb 13.02.2018

    Wszedłem do jednego ze sklepów i parsknąłem śmiechem , czy dla 4 butelek wody i 3 paczek ryżu opłaca się płacić czynsz na poziomie kilku tysięcy złotych ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.