14.03.2017/07:45

Jest porozumienie w Tesco ws. warunków zwolnień grupowych!

8 marca odbyły się konsultacje władz Tesco w Polsce z przedstawicielami związków zawodowych ws. zwolnień grupowych, związanych z zamknięciem dwóch supermarketów i sześciu lokalizacji usługi Tesco Ezakupy. Rozmowy zakończyły się porozumieniem ws. warunków na jakich dojdzie do redukcji zatrudnienia w Tesco.

Związkowcy z Solidarności poinformowali, że w wyniku porozumienia zwalniani pracownicy poza odprawami pieniężnymi zgodnie z art. 8 Ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, otrzymają świadczenia dodatkowe, czyli jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 2 500 zł brutto. Każdy pracownik, który od dnia ogłoszenia treści porozumienia do ostatniego dnia w pracy wykaże się 100 proc. obecnością w pracy, otrzyma jednorazową nagrodę w wysokości 500 zł brutto.

Zwolnienia ze świadczenia pracy nastąpią w okresie wypowiedzenia:
1. Pracownicy internetowi od 1 maja 2017 r.
2. Kierownicy Działów Personalnych/Kierowników Personalnych od 1 czerwca 2017 r.
3. Pracowników zamykanych sklepów od dnia zdania obiektu.

Przypomnijmy, że na początku marca sieć Tesco poinformowała o planowanych zwolnieniach grupowych. Operator z przyczyn ekonomicznych zdecydował się na zamknięcie supermarketów w Olecku przy al. Zwycięstwa 2a i Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 123, a także likwidację sześciu Działów Sprzedaży Internetowej w hipermarketach: Częstochowa ul. Drogowców 43, Kielce, ul. Świętokrzyska 20, Łódź Widzew ul. Widzewska 22, Opole ul. Ozimska 72, Rybnik ul. Żorska 2, Zielona Góra ul. Energetyków 2A w związku z przyczynami ekonomicznymi.

Odprawy pieniężne zgodnie z art. 8 Ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników:
1) jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata;
2) dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat;
3) trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat. 2.

Tesco zarządza w Polsce siecią ok. 430 hiper i supermarketów.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.