20.11.2020/12:25

Jest szansa, że rząd poluzuje obostrzenia. Co z galeriami handlowymi i gastronomią?

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, rząd Mateusza Morawieckiego planuje od 30 listopada poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Otwarte mają być galerie handlowe, markety RTV i AGD oraz sklepy meblowe. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Jak podaje serwis wp.pl, wprowadzony od 30 listopada rządowy program luzowania obostrzeń ma mieć nazwę „etapu odpowiedzialności”. W Kancelarii Premiera trwa właśnie spotkanie w tej sprawie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, rządowego doradcy ds. walki z koronawirusem Andrzejem Horbanem, pozostałych ministrów i współpracowników szefa rządu.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że rząd chce otworzyć galerie handlowe, a w nich sklepy RTV i AGD, a także salony meblowe. Będzie w nich można robić zakupy przy przestrzeganiu rygorów sanitarnych, a także odpowiedniej liczby osób na metr kwadratowy. W galeriach handlowych będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych – czytamy w wp.pl.

Serwis donosi, że nowe regulacje mają dotyczyć również restauracji, choć tu taż nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Z informacji wp.pl wynika, że placówki branży gastronomicznej mogą być otwarte w określonych godzinach. Mówi się o funkcjonowaniu do godziny 19 lub 20.

Więcej na wp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.