19.09.2018/10:42

Jutro otwarcie pierwszego dyskontu Tesco pod szyldem Jack's

Brytyjskie media odliczają godziny do otwarcia pierwszego dyskontu Jack's, który ma pomóc Tesco w rywalizacji z Lidlem i Aldim. Placówka nowego formatu pojawi się miejscowości Chatteris w hrabstwie Cambrigdeshire na wschodzie Anglii. Otwarcia ma dokonać osobiście Dave Lewis, prezes grupy Tesco – informuje serwis Euronews.

Nowa placówka jest już gotowa do otwarcia, ale szyld jest jeszcze zasłonięty. Odsłonięcia ma dokonać jutro o 10:00 osobiście Dave Lewis, który będzie gospodarzem konferencji prasowej dla mediów i analityków – informuje Euronews za Reutersem.

Nowy format Tesco został nazwany Jack's dla upamiętnienia Jacka Cohena, który w 1919 r. otworzył pierwszy sklep sieci, która miała stać się największym brytyjskim detalistą. Dyskonty mają pomóc Tesco w rywalizacji z Aldim i Lidlem, które w sumie mają obecnie 13,1 proc. udziałów rynku brytyjskim.

Pierwszy dyskont Jack's mieści się w obiekcie, który stoi opuszczony od 2015 r., gdy Tesco popadło w kryzys i zamykało wiele placówek. Budynek będzie obecnie współdzielony ze sklepem ogólnoprzemysłowym sieci Poundstretcher – czytamy na stronie Euronews.

Docelowo, w pierwszym etapie Tesco zamierza uruchomić ok. 60 dyskontów Jack's.

Źródło: euronews.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.