26.09.2020/20:02

Już co dziesiąty Polak to wegetarianin

10 proc. Polaków między 18 a 65 rokiem życia jest wegetarianami, a 4 proc. weganami - wynika z raportu "Jak odżywiają się Polacy?" firmy cateringowej Kukuła Healthy Food, cytowanego przez "Rzeczpospolitą".

W tym samym raporcie można wyczytać, że kolejne 10 proc. Polaków zamierza wypróbować dietę wegetariańską jeszcze przed końcem 2020 r. Ma to bezpośrednie przełożenie na wzrost sprzedaży cateringowych zestawów wegetariańskich i wegańskich, który w 2019 r. sięgnął 50 proc., a w tym roku ma być jeszcze wyższy, w granicach 70 proc.

W raporcie wskazano, że 3 proc. Polaków ograniczyło spożycie mięsa (fleksitarianizm), a 2 proc. wykluczyło całkowicie z menu mięso, ale spożywa ryby, jaja i nabiał.

Dodatkowo 21 proc. badanych zadeklarowało, że unika cukru, 13 proc. rezygnuje z laktozy, a 6 proc. nie spożywa nabiału. Niemal co drugi respondent (47 proc.) jest przekonany, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmienił swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Badanie zostało zrealizowane w 2020 roku na reprezentatywnej grupie 1020 Polaków w wieku 18-65 lat.

źródło: "Rzeczpospolita"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także