17.05.2017/07:45

Już od soboty 20 maja e-papierosy pod surową kontrolą

Od 20 maja br. wchodzą w życie przepisy gwarantujące, że konsumenci znajdą w sklepach z e-papierosami wyłącznie produkty przebadane toksykologicznie i nie zawierające związków kancerogennych lub mutagennych. Uchwalona w ubiegłym roku nowelizacja Ustawy antytytoniowej po raz pierwszy objęła także e-papierosy. Nowe przepisy są bardziej wyśrubowane niż dla papierosów tradycyjnych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Realista 18.05.2018

  Ciekawe te te wszystkie ograniczenia nie dotyczą sprzedawanych w aptekach preparatów mających pomóc w walce z paleniem zwykłych papierosów. Preparaty te zawierają dużą dawkę NIKOTYNY a mimo to nie są objęte akcyzą i ograniczeniami wieku nabywcy (moja 15 letnia córka kupiła to bezproblemowo) a jak zapytałem farmaceutkę dlaczego sprzedała to dziecku to odpowiedziała że nie ma takiego zakazu. Nikotyna to nikotyna więc wniosek jest tylko jeden że ta z apteki pochodzi ze źródełka w Licheniu.

 • Lkon1981 21.04.2018

  A moze tak opodatkowac tace w kosciolas a nie znowu sięgać do naszych kieszeni...

 • Arek 22.05.2017

  @ikar ja jeszcze nie widziałem nowych buteleczek foof'a zrobiłem wcześniej spore zapasy, kiedy wchodziły te wszystkie ograniczenia :P brakuje mi tylko dużych buteleczek

 • ikar 17.05.2017

  Foof już od jakiegoś czasu ma nowe opakowanie, mnie tam wszystko jedno, byleby smak się nie zmienił

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.