26.08.2020/15:04

Inflacja w Biedronce: Gang Fajniaków droższy niż Słodziaki i Świeżaki. Wydaj 3 tys. zł i odbierz "darmową" maskotkę

27 sierpnia do sklepów trafią nowe książki i maskotki. Po Świeżakach i Słodziakach przyszedł czas na Fajniaki. Biedronka ujawniła dziś, jak będą wyglądać nowe pluszaki a także, w jaki sposób można zebrać ich kolekcję. Wydaje się, że jest to dość ekskluzywna kolekcja. O ile w ubiegłych edycjach za 40 zł wydanych w sklepie można było dostać jedną naklejkę, o tyle w tym roku rodzice chcący zdobyć dla dzieci cenny gadżet muszą już wydać 50 zł, żeby dostać naklejkę. Łatwo więc policzyć, że "darmową" maskotkę odebrać można po wydaniu w Biedronce 3 tys. zł.

Czas trwania akcji to nieco ponad 3 miesiące, więc miesięcznie trzeba w dyskoncie zostawić ok. 1 tys. zł. Na szczęście, jak co roku, operator przewidział różne promocje, przy okazji których dostać można dodatkowe naklejki. Gorzej jednak, kiedy pociechy zażyczą sobie np. dwie zabawki lub całą kolekcję. Łatwo dostrzec, że inflacja dotknęła nawet flagową akcję promocyjną Biedronki - po prostu z roku na rok za zakupy płacimy więcej.

Książki i maskotki Biedronki cieszą się niesłabnącym od lat powodzeniem. Sieć dobrze o tym wie, dlatego znów wprowadza do swoich sklepów nowe maskotki. Akcji towarzyszy hasło "Bycie eko jest fajne!", dlatego nowy gang nosi nazwę Gang Fajniaków. Kolejna książka ma dotyczyć ekologii i wpływu człowieka na zmiany klimatu oraz przyrodę. Maskotki przedstawiają więc drzewa, zjawiska atmosferyczne, zwierzęta, a w kolekcji znalazł się nawet pluszak przedstawiający smog (zdecydowany faworyt naszej redakcji - maskotka jest bardzo oryginalna).

W kolekcji znajdą się następujące postacie: Chmurka Celinka, Dąb Dyzio, Drzewo Dobromir, Foka Frania, Jarzębina Julka, Kropla Ksenia, Piesek Piotruś, Słońce Sonia, Smog Stefek oraz Ważka Wiola. Maskotki i książki będzie można odbierać w sklepach do 2 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania zapasów.

Jak zwykle kolekcja dostępna będzie dla osób, które uzbierają odpowiednią liczbę naklejek, przyznawanych za zakupy w Biedronce. Fajniaka można wziąć ze sobą do domu w zamian za 60 naklejek. Przy 40 naklejkach – można go kupić za 19,99 zł. Jedna naklejka przyznawana jest za każde wydane w sklepie 50 zł.