27.06.2019/12:51

Jysk ma w centralnej Polsce blisko 250 tys. mkw powierzchni magazynowej

Firma Jysk ma do dyspozycji 35 tys. mkw nowej powierzchni magazynowej w parku P3 Piotrków. Tym samym metraż zajmowany przez duńską sieć handlową w tym parku logistycznym powiększył się do ponad 80 tys. mkw. Łącznie firma użytkuje blisko 250 tys. mkw powierzchni magazynowej.

Powierzchnie wynajmowane przez Jysk na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Produkty w nich gromadzone zasilają proces przygotowania zamówień dla sieci własnej sklepów Jysk, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Stamtąd artykuły trafiają do sklepów sieci w blisko 25 krajach.

– Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy w regionie Europy Środkowej postanowiliśmy po raz kolejny zwiększyć powierzchnię zajmowaną w parku P3 Piotrków. Skonsolidowane w jednym miejscu magazyny znacząco usprawniają operacje związane ze składowaniem i dystrybucją naszych produktów. Łącznie z nowo wybudowanym obiektem w parku P3 Piotrów będziemy użytkować niemal 250 tys. mkw powierzchni magazynowej w centralnej Polsce – mówi Paweł Waler, Dyrektor Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku.

Współpraca pomiędzy Jysk i P3 rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy sieć wynajęła w Piotrkowie ponad 10 tys. mkw powierzchni magazynowej. Kilka miesięcy później zdecydowała się na dedykowany magazyn o powierzchni 37 tys. mkw. Po zajęciu dwóch kolejnych, właśnie oddanych do użytku powierzchni łączny metraż, który firma Jysk zajmuje na terenie parku w Piotrkowie wynosi ponad 80 tys. mkw. Jysk jest obecnie największym najemcą parku P3 Piotrków.

– Cieszymy się, że duże sieci handlowe, takie jak firma Jysk chętnie rozwijają się w naszych parkach. To dla nas wyraz zaufania oraz potwierdzenie doskonałej lokalizacji jaką na magazynowej mapie Polski jest park P3 Piotrków. Ze względu na rosnące zainteresowanie planujemy kolejne fazy jego rozbudowy. W granicach parku P3 Piotrków posiadamy grunty pozwalające na rozwój o dodatkowe ok. 230 tys. mkw nowoczesnych powierzchni, w ramach których może powstać między innymi budynek liczący prawie 100 tys. mkw – informuje Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.