06.06.2017/10:59

Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice: jesteśmy i będziemy mocno osadzeni w polskim rynku - wideo

Firma Maspex Wadowice realizuje obecnie największe inwestycje w swojej historii. Tylko w 2017 roku planujemy wydać ok. 350 mln zł na różne projekty inwestycyjne - mówił Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

Do najważniejszych projektów inwestycyjnych zaliczyć można zakład produkcyjny i centrum logistyczne w Lublinie, w Lubelli; zakład produkcyjny i centrum logistyczne w Olsztynku; nowe hale produkcyjne w Łowiczu; rozbudowę centrum logistycznego w Tychach; rozbudowę zakładu produkcyjnego i części logistycznej na Węgrzech oraz nowe linie produkcyjne w Rumunii – wyliczył Krzysztof Pawiński i wyjaśnił, czym kieruje się firma przy wyborze lokalizacji nowych inwestycji:

– Nie patrzymy na sprzedaż w kategoriach ryku krajowego i eksportu, przyglądamy się, jak wygląda split sprzedaży w poszczególnych krajach, klucz miejsca wytwarzania nie jest taki istotny, ważne jest to, jaką mamy pozycję na danym rynku, natomiast produkcję dopasowujemy z punktu widzenia logistycznego, z uwzględnieniem optymalnego poziomu kosztów i wydajności.

– Nie jest tak, że w każdym kraju każda linia produkcyjna musi być powtórzona, warto czasem zebrać zlecenia z kilku krajów i realizować je w jednym miejscu – kontynuował przedsiębiorca.

Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.