30.01.2017/10:44

Kanclerz Niemiec oskarża firmę Starbucks o unikanie podatków

Jak informuje European Supermarket Magazine, kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuca wielonarodowym korporacjom, w tym imiennie firmie Starbucks, wykroczenia podatkowe, które działają na szkodę skarbu państwa, ale też szkodzą interesom niemieckich sieci.

Podczas spotkania partyjnego Chrześcijańskich Demokratów niemiecka kanclerz stwierdziła, że wiele firm międzynarodowych „nie płaci podatków nigdzie na świecie”.

- Niemieccy operatorzy sieci kawiarni muszą płacić podatki, a tymczasem nie jest jasne, czy Starbucks w ogóle odprowadza gdzieś podatki. Tak nie może być musimy coś z tym zrobić – oświadczyła kanclerz Angela Merkel.

Starbucks jest na celowniku europejskich regulatorów. Firma jest w trakcie procesu apelacji odnośnie wydanego w 2015 r. nakazu zapłaty 30 mln euro podatków, które nie zostały zapłacone dzięki umowom z rządami Holandii i Luksemburga. Europejska komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager traktuje priorytetowo walkę z uprzywilejowaniem podatkowym niektórych firm, które jej zdaniem stanowi nielegalną pomoc publiczną.

Więcej w esmmagazine.com

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.