25.04.2016/09:14

Kapsułki po kawie spędzają sen z oczu niemieckim ekologom

Kapsułki po kawie spędzają sen z oczu niemieckim ekologom Większość niemieckich konsumentów, którzy kupują kawę w kapsułkach opowiada się za tym, by naboje do ekspresów były sprzedawane z kaucją – podaje serwis biznes.interia.pl za mediami w Niemczech.

Takie są wnioski z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych YouGov. Wynika z niego, że 53 proc. pytanych zgadza się, by – jak w przypadku plastikowych butelek – za każdą kapsułkę dopłacać kilka centów, które będzie można odzyskać przy ich zwrocie.
Z szacunków fundacji Warentest wynika, że w roku 2013 same Niemcy wyprodukowały około 13 000 ton tego rodzaju śmieci - z aluminium, plastiku oraz odpadów biologicznych – podaje biznes.interia.pl.

Recykling pojemniczków po kawie jest dość skomplikowany, szczególnie że ich utylizacja wymaga uprzedniego usunięcia fusów. Mało kto jednak to robi.

Niektóre środowiska proekologiczne  w Niemczech rozważają objęcie kapsułek specjalnym podatkiem - jako alternatywę dla kaucji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.