25.06.2020/15:39

Karolina Tarnawska z Grupy Żywiec wiceprzewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” wybrało nowy Zarząd na kadencję 2020-2023. Nową wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia została Karolina Tarnawska z Grupy Żywiec. 

Przewodniczącym „ASAP” na kolejną kadencję został Jarosław Wańkowicz z Farm Frites Poland. Pozostałymi członkami zarządu zostali: Adrian Chyła z PROCAM Polska (Sekretarz), Adam Kopyść z firmy Bayer (Skarbnik) oraz Jerzy Próchnicki, niezależny ekspert rolniczy.

Karolina Tarnawska w Grupie Żywiec pełni funkcję dyrektora zakupów, będąc odpowiedzialną za zakup produktów oraz towarów do produkcji całego asortymentu z oferty firmy, a także za optymalizację kosztów poprzez ciągłe doskonalenie procesów. Tarnawska jest również Członkiem Zarządu Grupy Żywiec.

– Każdy z członków Stowarzyszenia ma ważną rolę do spełnienia w rozwoju rolnictwa zrównoważonego w Polsce . Reprezentujemy różne branże, ale łączy nas wspólny cel, którym jest pomoc polskim rolnikom w rozwijaniu zrównoważonych praktyk i wspieranie takiego modelu rolnictwa w naszym kraju. Cieszę się, że mogę reprezentować Grupę Żywiec w Zarządzie „ASAP”, którego misja jest bardzo bliska misji naszej firmy. Wspólne działania to realna pomoc dla agrobiznesu, społeczeństwa i środowiska – mówi nowa wiceprzewodnicząca „ASAP”.

Rolnictwo zrównoważone to wszelkie działania ograniczające wpływ rolnictwa na środowisko, umożliwiające bardziej efektywne i przyjazne dla środowiska wykorzystanie zasobów, np. gleby, ziemi, wody, maszyn, środków ochrony roślin, nasion, nawozów czy energii, przy zachowaniu rentowności produkcji rolnej i akceptacji społecznej.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” to niekomercyjna inicjatywa firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego, której misją jest promowanie rolnictwa zrównoważonego w środowisku rolniczym. Grupa Żywiec wspiera inicjatywę od początku jej istnienia będąc jednym z członków-założycieli Stowarzyszenia. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Donek 31.10.2020

    Masony wzieły się za polskie rolnictwo.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.