24.05.2018/15:01

KAS wykorzystała system monitorowania przewozu towarów do namierzenia nielegalnej krajalni tytoniu w Łodzi

Funkcjonariusze podlaskiej i łódzkiej KAS zlikwidowali w Łodzi nielegalną krajalnię tytoniu. Ustalili, m.in. dzięki analizie danych systemu SENT, służącego do monitorowania drogowego przewozu towarów, że w kilku miejscach w Łodzi może dochodzić do magazynowania i przetwarzania nielegalnego tytoniu.

Funkcjonariusze jednocześnie wkroczyli na dwie wytypowane wcześniej  posesje i zatrzymali 3 osoby biorące udział w nielegalnym procederze. Ponadto na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pudła zawierające w sumie blisko 1550 kg suszu tytoniowego oraz maszyny służące do jego przetwarzania, m.in. krajalnicę, wagę, osuszacz wraz z osprzętem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zajęty towar mógł być wykorzystany do nielegalnej produkcji papierosów. Z takiej ilości zabezpieczonego tytoniu przestępcy mogliby wyprodukować blisko 2 miliony sztuk papierosów.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Zatrzymane osoby (mężczyźni w wieku 31-42 lat) usłyszały już zarzut posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi im wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze KAS nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.